Serie
Mucyna ślimaka i jej właściwości
Mucyna ślimaka i jej właściwości

Historia wykorzystania śluzu ślimaka nie jest wcale tak odległa. Otóż w 1980 roku pewien chilijski hodowca ślimaków zwrócił uwagę na fakt, że osoby przy nich pracujące mają niesamowicie delikatne dłonie. Co więcej wszelkie skaleczenia po zetknięciu ze śluzem goiły się znacznie szybciej, nie pozostawiając najmniejszych blizn. Jeden z synów hodowcy, doskonale wykształcony lekarz przeprowadził badania, które jednoznacznie potwierdziły, że śluz ślimaka ma niezwykłe właściwości regeneracyjne. W kolejnych latach kontynuowano badania, które tylko potwierdziły obserwacje. W latach 90 zaczęto produkować kosmetyki ze śluzem ślimaka. Oczywiście nim zaczniemy zbierać ślimaki w naszym ogrodzie, warto wspomnieć, że te niesamowite właściwości posiada jedynie jeden gatunek ślimaka.

Co ma w sobie ślimak

Śluz ślimaka jest cennym składnikiem aktywnym, którego wielką zaletą jest idealne zbilansowanie. Zawiera w sobie naturalne składniki, które w większości kosmetyków stępują pod postacią składników syntetycznych. Wśród nich znaleźć można allantoinę, która działa nawilżająco, kojąco i przeciwzapalnie; kwas gikolowy spowalniający procesy starzenia się skóry. Ponadto znaleźć w nim można mukopolisacharydy zmniejszające podrażnienia i uczulenia, kolagen, elastynę, witaminy A, C i E, a także naturalne antybiotyki zabijające szkodliwe bakterie i grzyby.

Ślimak pomoże

Kosmetyki ze śluzem ślimaka w składzie doskonale chronią skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami powietrza i metalami ciężkimi. Ponadto śluz zawiera aż 97% wody, co doskonale wpływa na nawodnienie skóry. Enzymy i kwas glikolowy, działają też leczniczo w przebiegu trądziku różnego rodzaju. To również doskonały składnik kuracji anty aging, ponieważ śluz ślimaka wykazuje zdolności do produkcji kolagenu i elastyny, dwóch głównych włókien podporowych dla skóry. Ich obecność sprawia również, że kosmetyki ze śluzem wpływają na spłycanie blizn potrądzikowych oraz rozstępów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl