Serie
Peeling enzymatyczny i jego działanie
Peeling enzymatyczny i jego działanie

Złuszczanie naskórka i zastępowanie go nową warstwą jest naturalnym procesem, zachodzącym w organizmie. Jednakże czasami proces złuszczania przebiega zbyt wolno i wówczas wymaga dodatkowego działania. Wsparciem dla naturalnych przemian skóry jest peeling enzymatyczny lub mechaniczny. Peelingi enzymatyczne działają nieco inaczej niż klasyczne peelingi ziarniste. W peelingach ziarnistych znajdziemy drobinki, na przykład sproszkowane pestki owoców, sól z Morza Martwego lub cukier. To właśnie one pozwalają na usunięcie obumarłego naskórka. Jednakże zabiegi z użyciem takiego produktu może zaszkodzić skórze wrażliwej, wysuszyć ją i podrażniać. W przypadku tak wymagającej cery doskonale sprawdzi się właśnie peeling enzymatyczny. Ich składniki to przede wszystkim enzymy roślinne, takie jak bromelia, papaina i keratolina. Te składniki rozpuszczają połączenia komórek znajdujących się w naskórku warstwy rogowej i w ten sposób złuszczają skórę i umożliwiają usunięcie obumarłych komórek.

Działanie peelingu enzymatycznego

Peeling enzymatyczny ma formę gęstej pasty, kremu lub żelu. Jak zostało wspomniane nie zawiera drobinek ścierających, dlatego działa znacznie łagodniej na skórę. Jednakże efekty jego działania nie są widoczne of razu, widać je dopiero po 2-3 dniach od jego nałożenia na skórę. Za to stosowanie peelingu enzymatycznego regularnie daje znacznie lepsze efekty niż w przypadku peelingu mechanicznego, który działa jedynie na zewnętrzne warstwy skóry. Natomiast rozpuszczając naskórek peeling enzymatyczny między innymi oczyszcza skórę, odtyka zatkane pory, usuwa zaskórniki, zmniejsza widoczność porów, poprawia i wyrównuje koloryt skóry, a także ją zmiękcza.

Jak aplikuje się peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny stosuje się w sposób podobny, jak maseczkę do twarzy. Aplikuje się go na dokładnie oczyszczoną z makijażu. Następnie pozostawia się ją na kilka minut – w zależności od wskazówek podanych przez producenta. W trakcie trwania zabiegu może pojawić się mrowienie, lekki pieczenie i bardzo łagodne szczypanie. Po kilku minutach dyskomfort powinien ustąpić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl