Serie
Peeling enzymatyczny i jego działanie
Peeling enzymatyczny i jego działanie

Złuszczanie naskórka i zastępowanie go nową warstwą jest naturalnym procesem, zachodzącym w organizmie. Jednakże czasami proces złuszczania przebiega zbyt wolno i wówczas wymaga dodatkowego działania. Wsparciem dla naturalnych przemian skóry jest peeling enzymatyczny lub mechaniczny.

czytaj całość »
Zdrowe i smaczne herbatki ziołowe
Zdrowe i smaczne herbatki ziołowe

Fitoterapia, czyli inaczej ziołolecznictwo to odrębna dziedzina medycyny, która zajmuje się badaniem i wykorzystaniem produktów naturalnych do celów leczniczych. Od pokoleń ludzie stosowali rośliny oraz zioła występujące w przyrodzie. Ich szerokie właściwości przyniosły zdrowie i korzystne rezultaty w leczeniu różnorodnych schorzeń oraz stanów chorobowych. Kuracje roślinne w sposób naturalny przywracają zdrowie, nie powodując skutków ubocznych. Rośliny o właściwościach leczniczych w postaci całej lub ich części, występują w formie kory, nasion, owoców, liści, kwiatów oraz korzeni. Zioła zawierają związki lecznicze, które wykazują dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Kompozycje ziół można kupować w formie herbat.

czytaj całość »
Mucyna ślimaka i jej właściwości
Mucyna ślimaka i jej właściwości

Historia wykorzystania śluzu ślimaka nie jest wcale tak odległa. Otóż w 1980 roku pewien chilijski hodowca ślimaków zwrócił uwagę na fakt, że osoby przy nich pracujące mają niesamowicie delikatne dłonie. Co więcej wszelkie skaleczenia po zetknięciu ze śluzem goiły się znacznie szybciej, nie pozostawiając najmniejszych blizn. Jeden z synów hodowcy, doskonale wykształcony lekarz przeprowadził badania, które jednoznacznie potwierdziły, że śluz ślimaka ma niezwykłe właściwości regeneracyjne.

czytaj całość »
Naturalne sposoby na problemy z prostatą
Naturalne sposoby na problemy z prostatą

Powiększona prostata to problem wielu mężczyzn. Pod wpływem zmian hormonalnych około 45 roku życia gruczoł krokowy zaczyna się powiększać. Rozrost prostaty to proces, który przebiega powoli. Z biegiem lat rozrastająca się prostata coraz silniej zaciska się wokół cewki moczowej i zaczynają się kłopoty z oddawaniem moczu. W miarę jak stan się pogarsza, samo rozpoczęcie oddawania moczu jest coraz trudniejsze, a pod koniec mikcji strumień się urywa. W walce i zapobieganiu chorobom prostaty jest ziołolecznictwo. Preparaty ziołowe zmniejszają dolegliwości wywołane chorobą oraz opóźniają jej rozwój, działają także przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

czytaj całość »
Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?
Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Ostatnie lata spowodowały znaczny wzrost zainteresowania produktami z kategorii eko, które wytwarzane są z naturalnych składników. Nie inaczej jest w przypadku kosmetyków naturalnych, coraz częściej trafiających do naszej kosmetyczki. Spowodowane jest to w dużej mierze świadomością zalet, jakie niesie za sobą dbanie o zdrowie. W związku z tym coraz więcej ludzi zaczyna się zdrowo odżywiać i uprawiać sporty. Jednocześnie coraz więcej z nas decyduje się na świadome zakupu i sięga po kosmetyki naturalne. Całe szczęście nie jest to chwilowy trend, produkty te zyskują nowych zwolenników, ponieważ niosą za sobą wiele zalet.

czytaj całość »
O tianDe

Kosmetyki tianDe to kolekcja ekskluzywnych kosmetyków i produktów zdrowotnych, opracowana na podstawie starożytnych receptur medycyny Wschodu i najnowszych badań naukowców.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl