Serie
Zdrowe i smaczne herbatki ziołowe
Zdrowe i smaczne herbatki ziołowe

Fitoterapia, czyli inaczej ziołolecznictwo to odrębna dziedzina medycyny, która zajmuje się badaniem i wykorzystaniem produktów naturalnych do celów leczniczych. Od pokoleń ludzie stosowali rośliny oraz zioła występujące w przyrodzie. Ich szerokie właściwości przyniosły zdrowie i korzystne rezultaty w leczeniu różnorodnych schorzeń oraz stanów chorobowych. Kuracje roślinne w sposób naturalny przywracają zdrowie, nie powodując skutków ubocznych. Rośliny o właściwościach leczniczych w postaci całej lub ich części, występują w formie kory, nasion, owoców, liści, kwiatów oraz korzeni. Zioła zawierają związki lecznicze, które wykazują dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Kompozycje ziół można kupować w formie herbat.

Herbatka z ostropestu

Herbatka z ostropestu oferuje bezpieczny i naturalny sposób na detoks naszego organizmu. Ostropest jest również nieoceniony w kontekście regeneracji wątroby, a także przyczynia się do zmniejszenia skutków cukrzycy. Co ciekawe ostropest plamisty uważany jest za chwast, ponieważ szybko się rozprzestrzenia i dojrzewa w czasie krótszym niż rok. Należy do rodziny astrowatych, a jego liście są szerokie i posiadają białe żyłki. Po ich zmiażdżeniu uwalnia się biała i lepka mleczna ciecz. Nasiona ostropestu są małe, brązowe i lekko błyszczące. Wszystkie części rośliny mogą być wykorzystywane do celów leczniczych. Herbatę z ostropestu plamistego warto pić w przypadku prewencyjnej ochrony wątroby, zmniejszenia stanów zapalnych wątroby, a także zwiększenie odporności organizmu. Ponadto podnosi ona dobry cholesterol, zmniejsza dynamikę podziału komórek nowotworowych, zmniejsza ryzyko stwardnienia tętnic. Jak zostało wspomniane we wstępie ostropest poprawia także poziom cukru we krwi, stymulowanie pracy komórki nerek i zapobiega chorobie Alzheimera.

Herbatka z wierzbownicy

Wierzbownica drobnokwiatowa swoje lecznicze działania zawdzięcza substancjom biologicznie czynnym, takim jak kwasy tłuszczowe, fitosterole, taniny oraz flawonoidy. Dzięki temu posiada właściwości antyoksydacyjne i usuwa wolne rodniki. Wierzbownica, stosowana jest przede wszystkim w profilaktyce i łagodzeniu objawów przerostu prostaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl